Künye   |  Bize Ulaşın   |  Giriş Sayfam Yap   |  Sık Kullanılanlara Ekle
Yavuz Bülent Bakiler

Konuk Yazar-Türkiye

Yavuz Bülent Bakiler

26 Temmuz 2010
font boyutu küçülsün büyüsün


Kürt düşmanları


Amerika’nın Ankara Büyükelçisi James Jeffrey, düzenlediği veda yemeğinde BDP milletvekili Sırrı Sakık’a demiş ki: “Türkiye’den ayrılırsanız, 3. sınıf bir Orta Doğu ülkesi olursunuz. Türkiye de, Batılı bir ülke olarak yoluna devam eder...”
Tarihî gerçekler önünde, ABD Büyükelçisi çok yanlış bir değerlendirmede bulunmuş. Çünkü Ermeni ve İsrail devletlerinin Doğu ve Güneydoğu Anadolu üzerindeki büyük ve değişmeyen siyasetleri dikkate alınmadan böyle bir sıralama yapılamaz. Bu iki devletin, hatta dünkü ve bugünkü Rusya’nın o topraklarla ilgili devlet siyasetleri göz önüne alınınca denilebilir ki, Kürtler Türkiye’den ayrıldıkları takdirde, Orta Doğu’da 13. sınıf bir devlet bile olamazlar.
ABD Büyükelçisi Jeffrey, Sırrı Sakık’a demeliydi ki:
“Tek tek veya parti olarak gidip Ermenistan devlet yetkilileriyle görüşün. Onlara deyin ki: Siz, başta Diyarbakır olmak üzere 19 Doğu ve Güneydoğu şehirlerinin işgal edilmiş Ermeni toprağı olduğunu iddia ediyorsunuz. Doğru mu söylüyorsunuz; yoksa şaka mı yapıyorsunuz?”
Adım gibi biliyorum ki, bütün Ermeni yetkilileri, hep bir ağızdan size cevap vereceklerdir:
“Ne şakası be! diyeceklerdir. Biz 40 civarında Avrupa devletinin meclislerini bile, bu davamızın yanına çektik. Bu bizim büyük devlet politikamızdır!”
Ermeni devlet adamları, size böyle cevap verince, onlara ikinci bir soru daha sorun ve deyin ki:
“İyi ama biz de o bölgede, müstakil bir Kürt devleti kurmak için otuz yıla yakın bir zamandan beri isyan halindeyiz. Yakıyor, yıkıyor, bombalıyor, ölüyor, öldürüyoruz! Siz Ermenistan olarak, pek çok Batı devletini de arkanıza alarak bizim karşımıza dikilirseniz halimiz nice olur?”
O zaman Ermeni yetkililer, bıyık altından gülerek size derler ki:
“Türklerle çarpışmaya devam edin! Siz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu’yu Türkiye’den kopardıktan sonra, biz de o zaman ne yapacağımızı size söyleriz!..”
Ey Sırrı Sakık! Unutmayın ki, sizi böylece savuşturmak isteyen Ermeniler, 55.000 kişilik Rus ordularını arkalarına alarak Azerbaycan topraklarının %20’sini istila ettiler.
Yarın, aynı kuvvetleri siz de karşınızda bulacaksınız. Size hangi devletler omuz verecek?
Bitti mi? Biter mi hiç? Sadece Ermenilerle konuşmakla yetinmeyin. Bütün partili milletvekillerinizi yanınıza alarak bir de İsrail yetkilileriyle konuşun. Onlara sorun, deyin ki:
“-Sizin bir Arz-ı mev’ut dâvânız varmış. Nedir o meşhur dâvânız? O dâvânızı, resmen devlet bayrağınıza işlemişsiniz doğru mu?”
Size diyeceklerdir ki:
“-Bizim Arz-ı mev’ut dâvâmız, Tevrat’ın 15. Babına dayanıyor. Rab, bize Fırat’la Nil arasındaki toprakları Tevrat’la vaat etmiştir. Bayrağımızdaki bir mavi şerit Fırat Nehrini, öteki mavi şerit de Nil Nehrini temsil ediyor. Bizim müstakbel büyük İsrail devletimiz Fırat’la Nil arasında olacaktır. Bu bizim değişmez dâvâmızdır!..”
“Bu Türkler, tarih boyunca 38 devlet, 32 beylik, 17 hanlık, 16 imparatorluk, 10 cumhuriyet kurdular. NATO’daki müttefiklerine bile güvenemiyorlar. Siz neye, neyinize güveniyorsunuz? 5000 yıldan beri bir tek devlet tecrübeniz bile yok. Ayrıldığınız takdirde Orta Doğu’da 13. ülke bile olamazsınız!”
yorumlayorum ekle
Yorumlar


  henüz yorum yok
Anket

Türkiye'nin;tek Devlet,tek Millet,tek Dil ve Tek Bayrak diye ifade edilen üniter yapısıyla ilgili herhangi bir endişeniz var mı?

  • Evet
  • Hayır
  • Kısmen
  • Fikrim yok   [ sonuçlar için tıklayın ]