Künye   |  Bize Ulaşın   |  Giriş Sayfam Yap   |  Sık Kullanılanlara Ekle

ERDOĞAN EMEKLİLERE VERİLECEK ZAM ORANINI AÇIKLADI

ERDOĞAN EMEKLİLERE VERİLECEK ZAM ORANINI AÇIKLADI

Erdoğan grup toplantısında emekli zam oranlarını açıkladı. İşte 2011 zam oranları;

12 Ekim 2010 17:01
font boyutu küçülsün büyüsün


İşte emekliye yapılan zam!

Erdoğan grup toplantısında emekli zam oranlarını açıkladı.

İşte 2011 zam oranları;

"1 Ocak’tan itibaren düşük aylık alanlara en az 60 lira olmak üzere artı yüzde 4 zam yapıyoruz. İlk altı 6 aylık enflasyona bakılmadan, ne çıkarsa çıksın bu zam olacak.

2011 yılının tamamında emekli aylıklarını yüzde 21 ila yüzde 4 oranında artırıyoruz.

Rakamsal olarak söylersek, en düşük emekli aylıklarına yıllık 80 ila 91 lira arasında artış sağlıyoruz. En düşük aylık alan Bağkur tarım emeklimizin aylığı ocak ayında 371 liradan 434 liraya, temmuz ayında ise 451 liraya çıkıyor. Yani 80 lira, bir başka deyişle yıllık yüzde 21 artış yapmış oluyoruz.

SSK tarım emeklimizin en düşük aylığı 492 liradan, ocak ayında 555 liraya, temmuz ayı artışıyla birlikte 577 liraya ulaşıyor. Yıllık 85 lira artıyor.

Bağkur esnaf emeklisi aylığı Ocak ayında 511 liradan, 574 liraya, temmuz ayından itibaren 597 liraya ulaşıyor."

KİM NE KADAR ALACAK?

Emekli maaşlarına yapılacak zam oranlarının duyurmasının ardından Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Ömer Dinçer, hangi emeklinin ne kadar alacağını belirten yazılı bir açıklama yaptı.

Çalışma ve Sosyal Güvenli Bakanı Ömer Dinçer yaptığı yazılı açıklama ile kimin ne kadar zam alacağını içeren tabloyu da vatandaşlarla paylaştı.. Bakanlıktan yapılan açıklama şöyle;

Sosyal Güvenlik Kurumundan gelir ve aylık alan 4/a (SSK) ve 4/b (Bağ-Kur) kapsamındaki emekli, dul ve yetimlere 2011 yılı Ocak ödeme döneminde, emeklilerimizin aylık seviyeleri göz önünde bulundurularak, düşük aylık seviyelerine daha yüksek oranda artış sağlamak üzere 1.500 TL’ye kadar aylık alanlara seyyanen 60 TL ve bu tutarın üzerinde aylık alanlara da % 4 oranında artış yapılması, 2011 yılı Temmuz ödeme döneminde de %4 oranında aylıkların tekrar artırılması öngörülmektedir. Bu dönemler için belirtilen oranlar, gerek 2010 yılı ikinci altı ayda gerekse 2011 yılı birinci altı ayda gerçekleşecek tüfe oranına bakılmaksızın yukarıda belirtilen %4 oranındaki artışı içermektedir.

Yapılması öngörülen bu artışlarla, dosya bazında emeklilerimizin aylık türleri ve aylık dilimleri itibariyle, ek ödeme dahil ellerine geçecek tutarlar ve artış oranları şöyle olacak;

 

Emekli maaşlarına göre artış tutarları ise şu şekilde olacak;

 

 

Kaynak:

 


yorumlayorum ekle


Yorumlar


  henüz yorum yok
Anket

Türkiye'nin;tek Devlet,tek Millet,tek Dil ve Tek Bayrak diye ifade edilen üniter yapısıyla ilgili herhangi bir endişeniz var mı?

  • Evet
  • Hayır
  • Kısmen
  • Fikrim yok   [ sonuçlar için tıklayın ]