Künye   |  Bize Ulaşın   |  Giriş Sayfam Yap   |  Sık Kullanılanlara Ekle

BUGÜN DE BAŞBAKAN VE OĞLUNUN AYRI TELEFON KONUŞMALARI YAYINLANDI

BUGÜN DE BAŞBAKAN VE  OĞLUNUN AYRI TELEFON KONUŞMALARI YAYINLANDI

Fethullah Gülen'e ait telefon dinlemelerinin dün yayınlamasının ardından bugün de Başbakan Erdoğan’a ait telefon görüşmeleri yayınlandı.

16 Ocak 2014 22:08
font boyutu küçülsün büyüsün


Son sızmalar Erdoğan ailesinden

Fethullah Gülen'e ait telefon dinlemelerinin dün yayınlamasının ardından bugün de Başbakan Erdoğan'a ait telefon görüşmeleri yayınlandı.

Yolsuzluk operasyonu kapsamında Başbakan Erdoğan'ın dinlenen görüşmeleri Can Dündar'ın sunduğu Canlı Gaste adlı programda yayınlandı.

Başbakan Erdoğan ile ikinci yolsuzluk soruşturmasında savcının gözaltına almak istediği ancak polis engeline takılan BİM marketlerinin sahibi Latif Topbaş arasında geçen konuşmalarda; özel orman arazilerindeki yapılaşmanın diyalogları geçiyor.

Bu görüşmelerin yayınlanmasıyla birlikte yolsuzluk operasyonu kapsamında Başbakan Erdoğan'ın da dinlendiği ve polis tarafından takip edildiği ortaya çıktı.

BİR SIZINTI DA BAŞBAKAN'IN OĞLU BİLAL ERDOĞAN'DAN

Başbakan Erdoğan'ın telefon görüşmelerinin yayınlanmasının ardından oğlu Bilal Erdoğan'a ait görüntüler de yayınlandı.

Yurt gazetesinden Ali Cemal Karabudak'ın yayınladığı görüntülerde Bilal Erdoğan ile birlikte soruşturma dosyasında adı geçen Usame Kutub yer alıyor.

Bilal Erdoğan ve Kutub'un Kiptaş ile ilgili bir proje için İstanbul'da bir araya gelip çok fazla sayıda görüşme ve toplantı yaptıkları ifade ediliyor.

Ayrıca iddialara göre; Başbakanın talimatı ile hem Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar'ın hem de İBB yetkililerinin takip ettiği ve yapılacak ihaleyi 4734 sayılı Kamu İhale Kanunu kapsamı dışında tutarak soruşturma kapsamında takibi yapılan rüşvet çarkı üyelerine devretmeye çalıştıkları belirtiliyor. Bu kapsamda Etiler Polis Okulu'nun "Riskli Alan" olarak ilan edilmesi yönünde Bakanlar Kurulu kararı çıkarıldığı da soruşturma dosyasına girdi. Ancak polis okulu arazisinin "Riskli Alan" olmadığı da, soruşturmada adı geçen şahısların kendi aralarında yaptıkları görüşmelerde konuşulduğunun tespit edildiği öne sürüldü.

Odatv olarak yayıncılık ilkelerimiz gereği o ses kayıtlarını ve görüntüleri yayınlamıyoruz.

Odatv.com

Kaynak: ODATV.COM http://www.odatv.com/n.php?n=son-sizmalar-erdogan-ailesinden-1501141200

yorumlayorum ekle


Yorumlar


  henüz yorum yok
Anket

Türkiye'nin;tek Devlet,tek Millet,tek Dil ve Tek Bayrak diye ifade edilen üniter yapısıyla ilgili herhangi bir endişeniz var mı?

  • Evet
  • Hayır
  • Kısmen
  • Fikrim yok   [ sonuçlar için tıklayın ]