En Sıcak Konular

Hesaplı kitaplı matematiksel bir lig oldu

10 Haziran 2023 14:22 tsi
Hesaplı kitaplı matematiksel bir lig oldu Engin Verel: ''Galatasaray ligi kapatırken Fenerbahçe’nin 8 puan önünde kapattı. Hesaplı kitaplı matematiksel bir lig oldu.” dedi.

Hesaplı kitaplı matematiksel bir lig oldu

Hibya, Gazeteci, yazar Erden Aktoğlu moderatörlüğünde, Milli takım ve Galatasaray formalarını giymiş, Avrupa'da Türkiye’yi temsil etmiş, Fenerbahçe camiasının unutulmazları arasında yer almış efsane isim, Türkiye Futbol Vakfı Başkanı Engin Verelʼi stüdyosunda ağırladı.

“2022-2023 sezonunu geride bıraktık. Ligin şampiyonunu ikincisini üçüncüsünü anlatabilir misin” diye soran Aktoğlu’na cevaben Engin Verel “Enteresan bir lig oldu esasında çünkü uzun yıllardır olmayan bir deprem yaşandı. Ondan dolayı Gaziantep ve Hatay’ın ikinci devrede maçlarının iptal oluşu, ligde 2 takımın düşüp, alt ligden 3 takımın yükselecek bundan dolayı da önümüzdeki sezon 20 takım olacak.” ifadelerini kullandı.

Fenerbahçe açısından enteresan bir lig olduğunu belirten Verel, “Çünkü Galatasaray’ın 5 puan önündeydi. Dünya kupası maçlarından sonra Fenerbahçe büyük bir düşüşe geçerken, Galatasaray’da doğru transferle yükselişe geçti. Galatasaray ligi kapatırken Fenerbahçe’nin 8 puan önünde kapattı. Hesaplı kitaplı matematiksel bir lig oldu.” dedi.

Erden Aktoğlu’nun Galatasaray’ın şampiyonluğunu kime fatura etmek istersin sorusuna Verel, “Eski bir futbolcu olarak değerlendirmem gerekirse artısıyla eksisiyle başkan, yönetim, teknik adam, futbolcular olarak kullanılır. Ama ben böyle yapmayacağım nedeniyse başkan yönetici ve antrenör istedikleri kadar yapsınlar futbolcu sahada doğru olanlara cevap vermezse, kaleci hatalı bir gol yerse, golcü gol pozisyonunu değerlendirmezse sizin yaptığınız bütün doğrular size geri gelir. Onun için ben birinci sıraya futbolcu grubunu koyuyorum. Galatasaraylı futbolcular bunu yansıttılar ve hakkıyla şampiyon oldular.” diye konuştu.

Okan Buruk’un hem futbolcu olarak şampiyonluğu hem de antrenör olarak şampiyonluğunda yer aldığı, futbolculuğunun da antrenörlüğünün de başarılı olduğunu söyleyen Verel “Bunlar çevredeki saygı açısından çok önemli olgular dolayısıyla Galatasaray camiasının Okan’a sahip çıkması çok önemli ve Okan da buna karşın şampiyonluk vererek taçlandırmıştır.” ifadelerini kullandı.

“Beşiktaş’ın sezona Valerien Ismael ile başladığı ve form grafiğini belli bir seviyenin üzerine çıkartamadığı bir dönem görüyoruz. Bu periyotta Beşiktaş’ı Şenol Güneş’in gelişi mi başarıya evirmiştir yoksa Beşiktaşlı futbolcuların ya biz ne yapıyoruz mu demiştir. Yani Beşiktaş’ın üçüncülüğünün altından yatan gerçeği Şenol Güneş ile nasıl örtüştürebiliriz?” diye soran Erden Aktoğlu’na Engin Verel, “Matematiksel olarak bakıldığında Şenol Güneş öncesi ve sonrası çok artı yazıyor” dedi.

“Geçen senenin şampiyonu Trabzon bu yıl 6. sırada 57 puanda, Galatasaray, 88 puan yani 31 puan fark var” diyen Verel, şöyle devam etti:

“Geçen sezonun şampiyonu 31 puan geride kalıp da geçen senenin 14-15. sıralarında olan Galatasaray, 31 puan ekleyip şampiyon olabiliyorsa burada sahiden Türk futbolunda bir şeyler dönüyor. Dengesizlik var bu kadar olmaması lazım.”

'2022-2023 Futbol Sezonunun ardından' yayınının tamamı ise şöyle:https://panel.basinlistem.com/UrlRedirect.ashx?Mail=mirhaber@gmail.com&MailID=28658518&url=https%3a%2f%2fyoutu.be%2f0p5xxK4ld_I


Hibya Haber Ajansı


Bu haber 653 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  Yazarlar

  En Çok Okunan Haberler

  Şirket Haberleri ŞİRKET HABERLERİ


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  6,434 µs