En Sıcak Konular

Hipnoz alanında yepyeni bir metot: Sınırsız özgürlükle tanışın!

12 Ocak 2024 20:02 tsi
Hipnoz alanında yepyeni bir metot: Sınırsız özgürlükle tanışın! Psikolojide hipnoz konusu, en çok merak edilen, hatta tartışılan başlıklardan birisi. Peki hipnoz nedir, uzmanlar hipnozu nasıl yorumluyor?

Hipnoz alanında yepyeni bir metot: Sınırsız özgürlükle tanışın!

Psikolojide hipnoz konusu, en çok merak edilen, hatta tartışılan başlıklardan birisi. Peki hipnoz nedir, uzmanlar hipnozu nasıl yorumluyor? Mentalizm nasıl bir yönteme sahiptir, mentalistlerin araçları nelerdir? İşte uzmanından yanıtlar…

Hipnoz ve mentalizm alanında Türkiye’de de önemli çalışmalar yapılıyor. Bu çalışmalar arasında metodolojik yönleriyle öne çıkanlar da var. Bunlardan en dikkat çekicisi ise Dr. Volkan Uçak’a ait. Dünyaca da tanınan “Mind Renew” metodu, klasik yöntemlerin aksine kullanıcılarına sınırsız telkin kullanım özgürlüğü sağlıyor.

Hipnoz ve mentalizm, insanın zihinsel dünyasını anlamak, kontrol etmek ve etkilemek üzerine odaklanmış disiplinlerdir. Bu alanlar, insanın zihinsel süreçlerini, duygularını, düşüncelerini ve davranışlarını etkileme potansiyeline dayanır. Hipnozun, bilinçaltı düzeyine ulaşarak değişiklik yapmayı amaçladığına vurgulayan Volkan Uçak, “Hipnoz terapi veya eğlence amaçlı kullanılır. Terapide, bağımlılıkları azaltmak, fobileri tedavi etmek, stresle başa çıkmak gibi pek çok durumda kullanılabilir” diye konuştu. Eğlence amaçlı hipnoz gösterileri ilgili de konuşan Dr. Uçak, “Eğlence amaçlı hipnoz gösterileri ise genellikle seyirciler üzerinde etki yaratmak, onları sahnede garip ve eğlenceli durumlara sokmak için kullanılır” değerlendirmesini yaptı.

MENTALİZM: ANLAMA VE ETKİLEME SANATI

Mentalizmin ise zihinsel süreçleri anlama ve etkileme sanatı olduğuna dikkat çeken Dr. Volkan Uçak, “Bu sanat formu, insanların düşüncelerini okuma gibi izlenimler yaratabilir” dedi. Bu anlama ve etkileme sanatı için gözlemlerin çok değerli olduğunu vurgulayan Uçak, “Mentalistler, gözlem, insanların beden dilleri ve dil kullanımları gibi ipuçlarından yola çıkarak izleyicilerin düşündüklerini veya yapacaklarını tahmin etmeye çalışırlar” dedi.

İNSAN ZİHNİNİN DERİNLİKLERİNİ KEŞİF

Bu iki disiplin de insanın zihinsel yapısını anlama ve etkileme üzerine kurulu olduğu için eğlence, terapi veya kişisel gelişim gibi birçok alanda kullanılabildiğinin altını çizen Dr. Uçak, “İnsanlar için eğlenceli bir şov sunmanın yanı sıra, hipnoz ve mentalizm, terapi süreçlerinde ve kişisel gelişimde de etkili araçlar olarak kullanılabiliyor. Bu disiplinler, insan zihninin derinliklerini keşfetmek ve etkilemek adına güçlü bir potansiyele sahiptir” şeklinde konuştu.

‘MIND RENEW’ METODUNU KEŞFEDİN!

Dr. Volkan Uçak'a ait Mind Renew metodu ise, klasik yöntemlerin aksine size sınırsız telkin kullanım özgürlüğü sağlayacak. Bu ekole göre yeni teknikler geliştiren Uçak, “En etkili ve kendi kullandığım favori tekniklerden oluşan bir koleksiyonu kullanarak diğer başarılı tekniklerin unsurlarıyla birlikte telkine dayalı uygulanması en rahat ve güvenilir sistemi sizlere sunacağız” diyen Dr. Volkan Uçak, “Bu eğitimle, yıllardır kullanılan bilinçaltı tekniklerini modernleştirecek ve en basit haliyle bir arada öğrenme fırsatı bulacaksınız. Doğaçlama yöntemleri öğrenerek farklı teknikler geliştirebileceksiniz” dedi ve ekledi:

“Mind renew tekniği ile en kolay yoldan keşfederek profesyonel bir mentalist olmaya hazır olun!”Bu haber 1,097 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  Yazarlar

  En Çok Okunan Haberler

  Şirket Haberleri ŞİRKET HABERLERİ


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  5,744 µs